Kávés ajándékok kávérajongóknak

Gyomorégés a kávétól. Így tegyél ellene!

Gyomorégés a kávétól. Mit tegyünk gyomorégés ellen?

A gyomorégés sok ember kávézási élményét megkeserítheti. A kávé okozta gyomorégés ellen van megoldás. Az alábbi tippekkel csökkentheted, vagy akár meg is szüntetheted a kávé okozta gyomorégési panaszokat.

Lesznek teljesen triviális javaslatok is, és olyanok is, melyekre nem is gondoltál volna.

Megoldás gyomorégés ellen

Csökkentsd a kávéfogyasztásod! Ezt megteheted úgy, hogy egy napon belül kevesebb alkalommal iszol kávét. De megoldást nyújthat gyomorégés ellen az is, ha kisebb adag kávét iszol. Mondjuk az eszpresszó kávéd egyik felét reggel iszod, másik felét délben. Tudom, a kihűlt kávé gondolata nem a legkecsegtetőbb, de egy alternatíva lehet a gyomorégésre.

Ne igyál éhgyomorra kávét! A kávé magasabb csersavtartalmát nem minden gyomor tolerálja egyformán. Ha te az érzékenyebb gyomrúak közé tartozol, a savasságot csökkentheted azáltal, ha kávézás előtt bedobsz néhány falatot.



Idd tejjel a kávét! Ha szereted a tejet, tegyél a kávédba egy kicsit, ezzel is csökkentheted a gyomorégést a kávétól. Természetesen tejallergiásoknak ez a megoldás nem opció.

Igyál koffeinmentes kávét! Valamennyi csersav minden kávébabban megtalálható. Azonban van egy „kávénak” csúfolt ital, amit előszeretettel használnak kávépótlónak és garantáltan koffein- és csersavmentes. Ez a cikória kávé, a koffeinmentes kávé alternatíva. Ez valójában nem kávébabból készül, hanem a cikória növény gyökerét pörkölik meg, ami így egy kávéra emlékeztető ízű italt eredményez.

Igyál ganodermás kávét! Az egyik legjobb lúgosító hatású táplálék kiegészítő a ganoderma gyógygomba. Semlegesíti a savakat, ezáltal megszüntetheti a gyomorégést is. Újra kellemes lehet a reggeli kávés rituálé. Én a DXN ganoderma tartalmú kávéit ajánlom. Nagyon finom, testes instant kávék. Nincs olyan érzésed tőle, mintha vizet innál cukorral.

A gyomorégés okai

A gyomorégés okai az esetek döntő többségében a helytelen táplálkozásra vezethetők vissza. Ahhoz, hogy hatékonyan tudjuk kezelni a gyomorégést, először szemügyre kell vennünk táplálkozásunkat. Ha túl sok húsfélét, édességet, tejterméket veszünk magunkhoz és ehhez képest nagyon kevés zöldségfélét, gyümölcsöt, akkor bizony gyakran tapasztalhatunk gyomorégést és refluxot.

Másik leggyakoribb kiváltó oka a gyomorégésnek a stressz. Sokszor nem tudunk azonnal változtatni azon, hogy kevesebb stressz érjen minket. De apró lépésekkel, folyamatosan kiiktatva a kiváltó tényezőket, sikerülhet. A stressz nemcsak a gyomorra megy rá, fejfájást is gyakran okoz. Fejfájásra citromos kávé a legjobb, ha meg akarunk maradni a természetességnél.



Gyomorégés ellen érdemes ezeket is megfogadni:

  • naponta többször együnk kevesebbet
  • együnk több lúgosító ételt (például saláták) és kevesebb savasító ételt (például húsok)
  • mozogjunk rendszeresen
  • kerüljük a stresszhelyzeteket, amennyire tudjuk

Similar Posts

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük